Przejdź do treści
Strona główna » Wszystko, co musisz wiedzieć o wynajmie biura wirtualnego

Wszystko, co musisz wiedzieć o wynajmie biura wirtualnego

  Czym jest wirtualne biuro? Podczas rejestracji swojej firmy, każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do podania adresu, pod którym funkcjonowała będzie działalność. Wydawać czy się mogło, że do zrealizowania tego punktu konieczne jest wynajęcie, bądź zakup konkretnego lokalu. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła i przedsiębiorcy mają wachlarz możliwości umożliwiający posiadanie biura bez konieczności jego faktycznego posiadania. Czym jest wirtualne biuro? Jakie możliwości współcześnie mają przedsiębiorcy?

  Wynajem biura wirtualnego

  Wirtualne biuro to niemal doskonałe rozwiązanie dla freelancerów, którzy prowadzą swoją działalność w domu, jednak oficjalnie chcieliby, aby ich działalność widniała pod adresem prestiżowych gmachów biurowych. Dzięki temu osoby takie mogą zyskać prestiż oraz zyskać wachlarz korzyści, jakie oferuje skorzystanie z takiego rozwiązania. Wirtualny adres pomaga więc  rozwoju swojego przedsiębiorstwa oraz pozyskaniu klientów, a także możliwość urządzania z nimi spotkań w profesjonalnych salach konferencyjnych bez konieczności wynajmowania biura na cały miesiąc za niebotyczne kwoty. 

  Usługi wirtualnego biura

  Skorzystanie z usług wirtualnego biura może pomóc w redukcji kosztów oraz w rozwoju pozytywnego wizerunku firmy na arenie krajowej i międzynarodowej. To doskonała propozycja dla osób, dla których wynajmowanie pomieszczenia nie wchodzi w grę. Tak naprawdę w wielu przypadkach posiadanie fizycznego biura, zwłaszcza wtedy, kiedy nie są zatrudniani w nim pracownicy, wydaje się bezzasadne, dlatego wirtualne biuro w Warszawie może podnieść zyski oraz zlikwidować problem, kiedy podczas rejestracji działalności nie ma możliwości podania adresu. W tym celu wystarczy podanie adresu, pod którym oficjalnie dana firma będzie oferowała swoje usługi. W wielu przypadkach osoby decydujące się na takie rozwiązanie mogą liczyć także na całodobową pomoc administracji.

  W jaki sposób funkcjonuje wirtualne biuro?

  Jedną z podstawowych usług, jakie oferowane są przez wirtualne biura, jest uzyskanie adresu do rejestracji firmy, adresu do korespondencji oraz umieszczanie firmy w materiałach reklamowych. Jak to wygląda od strony technicznej? Decydując się na takie rozwiązanie, właściciel firmy uzyskuje wirtualny adres, pod którym jest zarejestrowana i pod który przychodzi poczta. Pracownicy, którzy zatrudnieni są w wirtualnym biurze, odbierają korespondencję oraz informują adresatów o tym, że nadeszły. W wielu przypadkach firmy oferujące wirtualne biura w swoich umowach zamieszczają informację o tym, iż zobowiązują się do poinformowania swojego klienta o przybyciu korespondencji jeszcze tego samego dnia. 

  Wirtualne biuro – Dla kogo to dobre rozwiązanie?

  Wirtualne biuro w Warszawie czy w innym mieście to rozwiązanie dla osób, których z jakichś przyczyn nie ma na miejscu lub nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie pomieszczenia biurowego. W niektórych sytuacjach przedsiębiorcy nie mogą pozwolić sobie na to, aby podczas zakładania firmy wpisać adres, dlatego takie rozwiązania są dedykowane właśnie takim osobom. To także rozwiązanie dla freelancerów, którzy oficjalnie chcą widnieć jako osoby oferujące swoje usługi w nowoczesnych gmachach prestiżowych firm. Pozwala to na dotarcie do szerszego grona klientów oraz sykanie prestiżowych projektów. Niestety nadal ma to ogromne znaczenie, a duże koncerny preferują nadal współpracę z dużymi koncernami, a nie osobami prywatnymi. Na potencjalnych klientach fakt prowadzenia swojej firmy w nowoczesnym biurowcu z przeszkloną windą oraz wieloma piętrami robi ogromne wrażenie. Znacznie chętniej nawiązują współpracę. 

  Jak widać biuro wirtualne może kompleksowo pomóc w rozwoju firmy oraz ustaleniu jej adresu. Dynamiczny wzrost usług tego typu jest więc uzasadniony.