Wirtualne biuro a wakacje i urlop

 

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, jak niekiedy trudnym czasem jest okres urlopów i wakacji. Z jednej strony wydawać by się mogło, że przecież jest się właścicielem firmy – można pracować kiedy się chcę i brać wolne wtedy, kiedy tylko ma się na to ochotę… Czy aby na pewno? Niestety, w rzeczywistości nie jest to takie proste. Bycie szefem to praca często 24 godziny na dobę, bez urlopów, bez wakacji, pod ciągłą presją. Trudno jest zostawić własną firmę, wyjechać i niczym się nie przejmować. Istnieje jednak rozwiązanie. Jest nim wirtualne biuro, a więc możliwość skorzystania z usług firmy, która nawet podczas nieobecności właściciela, będzie sprawować pieczę nad jego firmą.

 

Po pierwsze - obsługa korespondencji

Jedną z opcji, którą oferuje wirtualne biuro jest e - sekretariat. Za co odpowiada i jakie spełnia role? Wirtualny sekretariat może na przykład odbierać telefony (istnieje możliwość przekierowania numeru), odpowiadać na e-maile, przyjmować i wysyłać korespondencję i ewentualnie przekierowywać ją dalej. Taki sekretariat, to niezwykle wygodne rozwiązanie. Właściciel firmy nie musi posiadać dodatkowo zatrudnionej osoby, choćby na czas urlopu lub na zastępstwo. To ogromna oszczędność pieniędzy, ale również i pewność, że podczas wakacyjnego wyjazdu, wszelkie sprawy związane z korespondencją i telefonami, będą w pełni załatwione i nic ważnego nie umknie naszej uwadze. Nie ominie nas, żaden ważny list lub termin.

 

Po drugie - księgowość na najwyższym poziomie

Kwestia księgowości ma ogromne znaczenie dla każdej firmy. O ile ważne jest pozyskiwanie klientów, sprzedaż usług lub towarów, tak również i sama księgowość ma priorytetowe znaczenie. Podpisując umowę z wirtualnym biurem możemy skorzystać także z usług księgowych. Zamiast więc wynajmować zewnętrzne biuro rachunkowe, możemy mieć pełen zakres usług w jednym miejscu. Księgowość zajmie się prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów czy też rozliczaniem pracowników. Także podczas naszego urlopu. Pamiętajmy jednak, by przekazać przed wyjazdem wszystkie niezbędne dokumenty, czy faktury oraz przekazać odpowiednie umocowania (na przykład do ZUSu).

 

Po trzecie – właściwy termin

Nie ukrywajmy, wirtualne biuro nie zastąpi właściciela. Jednak można zorganizować się i przygotować firmę do kilkutygodniowej nieobecności. Warto zwrócić uwagę, by termin urlopu nie wypadał na przełomie miesiąca (wówczas składamy faktury do księgowości) lub w terminie wykonywania opłat, których nikt za nas nie wykona. Dodatkowo pamiętajmy, by nie planować w tym czasie spotkań i uprzedzić swoich kontrahentów o nieobecności. 

 

Jedno jest pewne - mając własną firmę, trzeba być przedsiębiorcą na 100%. Każdemu jednak należy się urlop i wakacje gwarantujące odpoczynek i relaks od codzienności. Decydując się na wirtualne biuro, można to osiągnąć, ponieważ praca firmy będzie wspierana poprzez biuro. Ogrom korzyści, szereg możliwości, mnóstwo zalet - czy można chcieć czegoś więcej?