Wirtualne biuro a redukcja kosztów prowadzenia firmy

 

Prowadząc biznes większość z nas stara się redukować koszty przedsiębiorstwa. Pilnowanie wydatków, kontrola budżetu i wychodzących pieniędzy to konieczność. Bieżące sprawdzanie przychodu i kosztów, także jest istotne, choćby dla obniżenia obowiązkowego podatku. Zwracamy także uwagę na VAT – to zaleta, gdy możemy go odliczyć. Jakie możliwości redukcji kosztów daje nam wirtualne biuro?

 

Wynajem lokalu czy wirtualny adres?

Jeżeli niepotrzebny nam wynajem biura – oszczędności mogą być wysokie. Do pracy wystarczy jedynie biurko i komputer? Świetnie! Koszty wynajęcia biura są ogromne, szczególnie jeśli zależy nam na korzystnej lokalizacji. Jeśli niekoniecznie praca w biurze jest na potrzebna – mamy duży budżet do zaoszczędzenia.

 

Pamiętajmy jednak, że konieczne jest także zarejestrowanie firmy pod konkretnym adresem. Tutaj zbawienne jest wirtualne biuro, które oferuje adres do rejestracji firmy. Przedsiębiorcy niekiedy nie chcą podawać adresu domowego jako adresu firmy – wtedy również mogą skorzystać z opcji wirtualnego biura, w której otrzymają adres do rejestracji firmy wraz z obsługą korespondencji.

Do tego koszt współpracy z wirtualnym biurem można wliczyć w koszty, co pozwoli wpłynąć na wysokość podatku. Dodatkowo skorzystamy jeśli jesteśmy VATowcem.

 

Dodatkowe usługi wirtualnego biura

Gdy mamy już podpisaną umowę z wirtualnym biurem, warto ją rozszerzyć o usługi dodatkowe. 

 

Po pierwsze na pomoc możemy liczyć już przy zakładaniu firmy – wiele wirtualnych biur oferuje taką usługę. Pomagają przebrnąć przez formalności, urzędowe obowiązki i dokumenty. Oszczędzamy tutaj przede wszystkim czas, ale również zyskujemy pewność, że wszelkie procedury, będą wykonana prawidłowo.

 

Druga sprawa to rozliczenia księgowe. Księgowa, która co miesiąc rozliczy nam niezbędne podatki i będzie na bieżąco prowadzić nasze zobowiązania – to niezwykle cenne. Oczywiście dobra księgowa kosztuje niemało, ale z pewnością jest to dobra inwestycja w firmę, dająca wygodę oraz spokojną głowę. Nie musimy śledzić zmian w przepisach i pilnować terminów. Księgowa nam o nich przypomni. Dodatkowo reprezentuje nas w razie kontroli. Warto fachowcom przekazać także prowadzenie spraw kadrowych. W tych dwóch przypadkach oszczędności czasu są znaczne. A możemy je przeznaczyć na planowanie strategii rozwoju firmy lub realizację działań marketingowych.

 

Trzecia korzyść z wynajmu wirtualnego biura to możliwość skorzystania z sali konferencyjnej. Posiadając taki pakiet współpracy zyskujemy wiele. Niekiedy konieczne jest zorganizowanie niewielkiego spotkania biznesowego czy też szkolenia dla zespołu. Wynajęcie Sali kosztuje niemało. Tymczasem korzystając z wirtualnego biura, salę konferencyjną możemy zyskać w pakiecie.

 

Pamiętajmy, że wszelkie te usługi dodatkowe możemy wliczyć w koszty i zmniejszyć wysokość podatku dochodowego.

 

Wirtualny adres to szereg płynących z tego tytułu korzyści, na jakie decyduje się coraz większa grupa odbiorców. Dzięki takiej opcji można nie tylko znacząco obniżyć wydatki związane z prowadzeniem działalności, co przede wszystkim uzyskać wiele dodatkowych usług i oszczędzić czas. Prowadzenie korespondencji, wynajem sali konferencyjnych, prestiżowy adres, obsługa księgowa czy też pomoc prawna, to tylko kilka z propozycji, jakie mają nam do zaoferowania biura wirtualne.