Wszystko, co musisz wiedzieć o wynajmie pomieszczenia biurowego.

Podczas rejestracji swojej firmy, każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do podania adresu, pod którym funkcjonowała będzie działalność. Wydawać czy się mogło, że do zrealizowania tego punktu konieczne jest wynajęcie, bądź zakup konkretnego lokalu. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła i przedsiębiorcy mają wachlarz możliwości umożliwiający posiadanie biura bez konieczności jego faktycznego posiadania. Czym jest wirtualne biuro i biuro na godziny? Jakie możliwości współcześnie mają przedsiębiorcy?

 

Wynajem biura wirtualnego

Wirtualne biuro to niemal doskonałe rozwiązanie dla freelancerów, którzy prowadzą swoją działalność w domu, jednak oficjalnie chcieliby, aby ich działalność widniała pod adresem prestiżowych gmachów biurowych. Dzięki temu osoby takie mogą zyskać prestiż oraz zyskać wachlarz korzyści, jakie oferuje skorzystanie z takiego rozwiązania. Wirtualny adres pomaga więc  rozwoju swojego przedsiębiorstwa oraz pozyskaniu klientów, a także możliwość urządzania z nimi spotkań w profesjonalnych salach konferencyjnych bez konieczności wynajmowania biura na cały miesiąc za niebotyczne kwoty. 

 

przykładowe biuro

 

Usługi wirtualnego biura

Skorzystanie z usług wirtualnego biura może pomóc w redukcji kosztów oraz w rozwoju pozytywnego wizerunku firmy na arenie krajowej i międzynarodowej. To doskonała propozycja dla osób, dla których wynajmowanie pomieszczenia nie wchodzi w grę. Tak naprawdę w wielu przypadkach posiadanie fizycznego biura, zwłaszcza wtedy, kiedy nie są zatrudniani w nim pracownicy, wydaje się bezzasadne, dlatego wirtualne biuro w Warszawie może podnieść zyski oraz zlikwidować problem, kiedy podczas rejestracji działalności nie ma możliwości podania adresu. W tym celu wystarczy podanie adresu, pod którym oficjalnie dana firma będzie oferowała swoje usługi. W wielu przypadkach osoby decydujące się na takie rozwiązanie mogą liczyć także na całodobową pomoc administracji.

 

W jaki sposób funkcjonuje wirtualne biuro?

Jedną z podstawowych usług, jakie oferowane są przez wirtualne biura, jest uzyskanie adresu do rejestracji firmy, adresu do korespondencji oraz umieszczanie firmy w materiałach reklamowych. Jak to wygląda od strony technicznej? Decydując się na takie rozwiązanie, właściciel firmy uzyskuje wirtualny adres, pod którym jest zarejestrowana i pod który przychodzi poczta. Pracownicy, którzy zatrudnieni są w wirtualnym biurze, odbierają korespondencję oraz informują adresatów o tym, że nadeszły. W wielu przypadkach firmy oferujące wirtualne biura w swoich umowach zamieszczają informację o tym, iż zobowiązują się do poinformowania swojego klienta o przybyciu korespondencji jeszcze tego samego dnia. 

 

Wirtualne biuro - Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Wirtualne biuro w Warszawie czy w innym mieście to rozwiązanie dla osób, których z jakichś przyczyn nie ma na miejscu lub nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie pomieszczenia biurowego. W niektórych sytuacjach przedsiębiorcy nie mogą pozwolić sobie na to, aby podczas zakładania firmy wpisać adres, dlatego takie rozwiązania są dedykowane właśnie takim osobom. To także rozwiązanie dla freelancerów, którzy oficjalnie chcą widnieć jako osoby oferujące swoje usługi w nowoczesnych gmachach prestiżowych firm. Pozwala to na dotarcie do szerszego grona klientów oraz sykanie prestiżowych projektów. Niestety nadal ma to ogromne znaczenie, a duże koncerny preferują nadal współpracę z dużymi koncernami, a nie osobami prywatnymi. Na potencjalnych klientach fakt prowadzenia swojej firmy w nowoczesnym biurowcu z przeszkloną windą oraz wieloma piętrami robi ogromne wrażenie. Znacznie chętniej nawiązują współpracę. 

 

Biuro na godziny - Prawdziwe spotkania w wirtualnym biurze

Oprócz odbierania korespondencji oraz rejestracji firmy pod danym adresem klienci mogą także korzystać z tak zwanego biura na godziny, w których istnieje możliwość przeprowadzania rozmów oraz konferencji z kontrahentami. Takie biuro wynajmowane jest na określoną ilość czasu. Negocjacje biznesowe nie wyglądają zbyt dobrze w domu prywatnym, zwłaszcza wtedy, kiedy obecne są w nim bawiące się dzieci, czy inne dystraktory. Skorzystanie z takiej możliwości z pewnością wpływa na prestiż firmy oraz pomyślność podczas negocjacji. To także zyskanie większej pewności siebie, gdyż przebywając w nowoczesnym gmachu i nowoczesnym biurze będą mogli poczuć się Państwo znacznie bardziej pewni siebie. Sprawdź jak wynająć biuro na godziny w Warszawie.

 

Biuro na godziny w wersji premium

Wiele profesjonalnych firm jak nasza, świadczących usługi wirtualnego biura dopasowanego do potrzeb klientów, oferuje Państwu także profesjonalny serwis podczas spotkań biznesowych. Oprócz przestrzeni biurowej oraz adresu możliwe jest także skorzystanie z:

  • Serwisu kawowego,
  • usług kurierskich,
  • odbieranie telefonów,
  • wykonywanie zakupów,
  • dostarczanie kwiatów,
  • pomoc w tłumaczeniach i sprawach sądowych.

 

Powyższe opcje są zazwyczaj dostępne za dodatkową opłatą i nie są wliczane w poszczególne pakiety. Jak widać zarówno biuro wirtualne, jak i biuro na godziny może kompleksowo pomów w rozwoju firmy oraz ustaleniu jej adresu. Dynamiczny wzrost usług tego typu jest więc uzasadniony.